Projekt ogrodu

Projekt ogrodu indywidualny jest wykonywany pod konkretną działkę i jest on dopasowany do Państwa potrzeb i wymagań. Cena projektu ogrodu na zamówienie zaczyna się od kwoty 2000 zł netto i dotyczy działki nie przekraczające powierzchni 5 arów.  

Projekt ogrodu stanowi podstawę i gwarancję prawidłowego dobrania i rozmieszczenia wszystkich elementów, które chcecie Państwo mieć w ogrodzie. W każdym z nich zmieścimy oczko wodne, skalniak, kaskadę oraz miejsce na huśtawkę dla Waszych dzieci. Oczywiście ich wielkość jest zależna od wielkości działki na, której mają powstać. Dlatego tak ważny jest wybór projektanta ogrodu. Właściwie skomponowany projekt, zgodnie z Państwa indywidualnymi potrzebami, zapewni relaks i niezapomniane chwile w Waszym ogrodzie.

Co jest potrzebne do projektu ogrodu

Indywidualny projekt na zamówienie, przy możliwej wizycie projektanta na działce Inwestora, obejmują rejon Podkarpacia. Dojazd projektanta poza Rzeszów jest płatny w zależności od ilości kilometrów. Przy większych odległościach jest możliwa praca zdalna online za pośrednictwem Internetu.

Prace nad Państwa ogrodem rozpoczynamy od spotkania na działce, na której ma powstać ogród. Omawiamy zakres projektu i Państwa oczekiwania dotyczące kostki, oświetlenia, nawadniania, ścieżek, roślin i obiektów w ogrodzie.

Po uzgodnieniu wstępnych założeń , wykonuję projekt na komputerze. Macie Państwo możliwość wglądu w koncepcję projektu i jego akceptację, przed wykonaniem wersji ostatecznej. Przedstawiam zaprojektowany ogród w wersji przestrzennej na ekranie komputera -spaceru po ogrodzie.  Po akceptacji ostatecznego projektu wstępnego, rozrysowuje projekt końcowy.

Projekt w ostatecznej wersji zawiera szczegółowy plan z rozmieszczeniem roślin i obiektów architektury ogrodowej, legendę i opis poszczególnych elementów. Do planu dołączone są instrukcje wykonania nasadzeń i konstrukcji w ogrodzie : budowa oczka wodnego, skalnika, ścieżki ogrodowej, rabaty, grilla ogrodowego itp. Dołączone są także zalecenia dotyczące dalszej pielęgnacji Państwa ogrodu, obejmujące prace w już rosnącym i rozwijającym się ogrodzie.

Na dołączonym do projektu ogrodu pendrive, znajduje się film wizualizacja ze spaceru po Państwa ogrodzie, zdjęcia planowanych roślin i zdjęcia przykładowych ogrodów, a także projekt ogrodu jak i ( jeśli jest zamówiony) projekt nawadniania w wersji .pdf. Znajdziecie tam też filmy z instrukcjami, jak powinno się założyć ogród.

Wizualizacja projektu ogrodu

Na grafice przedstawiony jest fragment planu z projektu ogrodu i obok wizualizacja tego fragmentu ogrodu. W trakcie prezentacji projektu ogrodu oglądamy widok 3D w postaci spaceru po zaprojektowanym ogrodzie. Film z wirtualnym spacerem po zaprojektowanym ogrodzie otrzymujecie na dołączonym do końcowego projektu ogrodu pendrive.

Projekt ogrodu

Gotowy projekt ogrodu

Oferuję także Gotowe projekty ogrodów , które po niewielkich przeróbkach, można dostosować do większości ogrodów. Dobieramy gotowy projekt ogrodu do wielkości i kształtu posiadanej działki. Gotowy projekt ogrodu pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów projektu. Jeśli nie potrzebujecie całego projektu ogrodu, są też dostępne fragment projektów ogrodów– rabaty, skalniaki czy oczka wodne. Gotową kompozycję ogrodową możecie zawsze wykorzystać w swoim ogrodzie. Oferujemy także rośliny ozdobne do ogrodu, produkowane w naszej szkółce roślin, dobrane pod proponowane, gotowe projekty ogrodów.

Projektuję także systemy nawadniania w ogrodzie. W pełni zautomatyzowany system nawadniania zapewnia najdokładniejsze podlewanie ogrodu. Zraszacze wynurzane na trawniku podleją trawnik, natomiast kroplowniki dostarczą wodę roślinom. Możemy też zastosować najprostszy system rozprowadzenia wody, czyli umiejscowienie punktów poboru wody z możliwością podłączenia rur kroplujących podlewających rośliny, czy podpięcia prysznica ogrodowego.

Projekt, wizualizacja i gotowy ogród

Projektant ogrodów Rzeszów, projektowanie ogrodów Rzeszów, Projekt ogrodu, Podkarpacie, Centrum ogrodnicze Ogrody ResGal, projekty nowoczesnych ogrodów, ogrody naturalne, oczko wodne, wyspa w ogrodzie, strumyk w ogrodzie, kaskada wodna, ogród skalny, projekt systemu nawadniania, drzewa w ogrodzie, krzewy w ogrodzie, doradztwo projektanta ogrodów, galeria ogrodów, zdjęcia ogrodów, wizualizacja projektu ogrodu, gotowy projekt ogrodu, projekt ogrodu zimowego, Maja w ogrodzie, projektowanie ogrodu przez Internet, Rzeszów Paderewskiego 37