Projekt ogrodu
azalia wielkokwiatowa i rododendrony w tleJest też możliwe projektowanie ogrodów przez Internet. Wykorzystujemy do tego pocztę mailową, skype i zdjęcia oraz filmy przesyłane internetem. Wymaga to większego zaangażowania z Państwa strony, wykonania szeregu zdjęć działki na której ma powstać ogród. Najbardziej pomocny jest film ukazujący całą działkę z domem i istniejącym otoczeniem na sąsiednich posesjach. Potrzebny jest także planu zagospodarowania (dom, garaż), położenie mediów podziemnych. Ustalamy Państwa oczekiwania, omawiamy warunki glebowe i klimatyczne w miejscu powstawania ogrodu, następnie rozpoczynam pracę nad projektem.

    Najpierw wykonuję projekt wstępny na komputerze. Otrzymujecie drogą mailową szkic projektu i wtedy jest płatna połowa kwoty. Po wpłynięciu pieniędzy na konto przesyłam jeszcze wizualizację- zdjęcia zaprojektowanego ogrodu i spis roślin. Na tym etapie możemy wprowadzać poprawki i pracować nad koncepcją. Po akceptacji przez Państwa rozrysowuje na papierze projekt końcowy.

    Projekt w ostatecznej wersji zawiera szczegółowy plan z rozmieszczeniem roślin i obiektów architektury ogrodowej, legendę i opis poszczególnych elementów. Do planu dołączone są instrukcje wykonania nasadzeń i konstrukcji w ogrodzie (budowa oczka wodnego, skalnika ,rabaty, grilla ogrodowego itp.). Na dołączonej płycie DVD znajduje się film ze spaceru po ogrodzie, zdjęcia planowanych roślin i zdjęcia przykładowych ogrodów. Gotowy projekt ogrodu wysyłam pocztą po wpłynięciu drugiej połowy kwoty należnej za niego na konto bankowe.